FAQ – Často kladené dotazy

K čemu je nezbytná DHA kyselina?

Esenciální kyselina DHA je důležitá pro fungování mozku, zraku i nervové soustavy během celého života, zvláště v průběhu těhotenství a v období kojení (zhruba do 2 let života dítěte).
Esenciální znamená, že si ji lidské tělo neumí vyrobit samo, a proto ji musíme dodávat jako součást stravy.
Z toho důvodu Světová zdravotnická organizace doporučuje zahrnovat do jídelníčku divoké tučné ryby.
Stejný účinek jako konzumace divokých tučných ryb mají i doplňky s Omega-3 mastnými kyselinami – tady je ale důležité, aby byly konzumovány společně s ochrannými a protizánětlivými polyfenoly.

Proč zrovna divoké tučné ryby?

Ryba sama o sobě také neumí produkovat Omega-3 nenasycené mastné kyseliny.
Ta se původně nachází v mořských řasách, kterými se živí drobné rybky. Drobnými rybkami se pak živí ty velké. Odtud ryba získá kyseliny Omega-3, které tolik potřebujeme. Ryby ze supermarketů nejsou krmené rybkami ani řasami. Jsou pěstované v sádkách a na krmných směsích, které většinou tyto nenasycené mastné kyseliny neobsahují.

Odkud pocházejí ryby, z nichž se vyrábí BalanceOil?

BalanceOil vyrábí společnost LÝSI na Islandu. Rybí olej je získáván z volně žijících malých ryb, jako jsou sardinky, ančovičky a makrely. Rozhodující je, zda má olej optimální profil Omega-3 (EPA + DHA), aby účinně optimalizoval poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3 v těle.
Ve společnosti LÝSI je olej testován komplexními testy na toxicitu a poté je smíchán se speciálním kvalitním olivovým olejem bohatým na polyfenolické látky neboli antioxidanty, které působí proti oxidačnímu procesu. Tím tělo chrání proti oslabení celého organismu, daného právě buněčnou oxidací.

Proč se do BalanceOil přidávají polyfenoly?

Polyfenoly jsou antioxidanty, které před oxidací chrání i Omega-3 mastné kyseliny a pomáhají jim tak dostat se neporušené až do membrán buněk lidského těla. Zároveň organismus chrání proti zánětům. V rybách je Omega-3 přirozeně chráněna polyfenoly. Během procesu výroby se ale o velkou část polyfenolů přichází. Proto jsou běžné doplňky s Omega-3 na trhu konzervované antioxidantem vitamínem E, který ale Omegu 3 chrání pouze v lahvičce. V našem organismu zoxiduje, už když prochází žaludkem. Z toho důvodu běžně dostupné doplňky s Omega-3 fungují jen částečně – na rozdíl od BalanceOil.

Jak BalanceOil chutná?

Nemusíte se obávat rybího zápachu nebo chuti. Představte si chuť olivového oleje s kapkou citrónu, grepu, pomeranče s mátou nebo vanilky.

 

MUDr. Marie Štefanová

Zinzino Independent Partner

AltheaPrague, s.r.o.

Krkonošská 5, 12000 Praha 2

Další informace: tel.: +420 725 762 937, recepce@altheaprague.cz, www.altheaprague.cz

prosinec 2020KONTAKT

AltheaPrague, s. r. o.
Krkonošská 5
120 00 Praha 2
tel.: +420 725 762 937
e-mail: zc.eugarpaehtla@ecpecer

 

Mapa webu
 

© AltheaPrague, s. r. o., 2011+