Fyzioterapie

Používané metodiky a postupy

Nemůžete se hýbat a bolí vás „celý člověk“? Jste po úraze nebo operaci? Nebo vás trápí meziobratlové ploténky či jiná omezení pohybového aparátu?
Pomůžeme vám účinnými fyzioterapeutickými postupy a s využitím moderních přístrojů, především vás ale naučíme, jak si od bolesti a pohybových obtíží ulevit sami.

 • Aktivace stabilizačního systému těla
  Cílem je zpevnit vnitřní (hluboké svaly páteře) a vnější (hlava, páteř, pánev, kotníky) stabilitu těla, aby nemohlo dojít k pádu nebo přetěžování jednotlivých částí organismu.
 • Mobilizace a měkké techniky páteře a periferních kloubů dle Lewita
  Mobilizace je postup, kdy postupně obnovujeme kloubní pohyblivost u zablokované páteře, periferních kloubů a žeber. Tím se kloub nenásilně dostává zpět do správné polohy. Měkké techniky jsou zaměřené na ošetření kůže (jizev), podkoží, svalů a jejich úponů. Slouží také k uvolnění svalových křečí a k odstranění takzvaných reflexních, často bolestivých změn ve svalech (bolestivých spoušťových bodů – triggerpoints) i ke zpevnění uvolněných (hypermobilních) kloubů.
 • Kinesiotaping
  Léčbu nemocného místa provádíme prostřednictvím „tejpování“ barevnými samolepícími páskami, které lepíme na příslušné oblasti lidského těla. Léčba nemocného místa probíhá při zachování rozsahu pohybu v kloubu či na páteři, takže nedochází k oslabení svalů z nečinnosti. Metoda zlepšuje funkci cévního a lymfatického systému, potlačuje bolest a otoky, a tak urychluje hojení. Pomocí tejpů lze léčit bolestivá záda, krční páteř nebo obecně bolestivé klouby, svaly a vazy.
 • Dýchání ve vztahu k držení těla
  Technika pro nácvik vyváženého dýchání bránicí, břišní stěnou a pánevním dnem jako opora páteři a zlepšení činnosti srdce a cév.
 • Metoda McKenzie
  Metoda, díky které si sám pacient osvojí odpovědný přístup ke zlepšování vlastního zdravotního stavu a postupy, jak omezit vlastními silami bolesti kloubů a páteře včetně některých stavů při výhřezu plotének.
 • Škola zad
  Soubor technik pro odnaučení se pohybovým zlozvykům, jako je například nesprávné držení těla, chyby při stání, ležení a sezení.

Fyziatrie

 • Ultrazvuk
  Jemný ultrazvukový paprsek vytváří mechanické vlnění, které rozkmitá nemocné buňky, a dochází tak jednak k takzvané mikromasáži, jednak k přeměně mechanické energie na tepelnou, což zlepší prokrvení, výživu a sníží bolesti.
 • Laserterapie
  Jedná se o bezbolestnou světelnou léčbu pomocí lékařského přístroje zaměřenou na uvolnění a regeneraci bolestivé blokády svalstva, na léčbu zánětů, bolestí páteře a zádového svalstva, výrůstků na kostech patních (ostruhy), tenisového lokte, chronických zánětů dutin, poúrazových stavů, bércových vředů, popálenin, jizev, artrózy a revmatismu, otoků dolních končetin, syndromu rotátorové manžety, karpálního syndromu a dalších obtíží. Toto záření zvyšuje prokrvení, působí na lymfatické dráhy, a tím ulehčuje přísun kyslíku do tkání. Zlepšuje a zkracuje hojení kostí, svalů, vazů, kloubů, šlach.
  Laserové záření snižuje chronickou i akutní bolest, regeneruje buňky (nervové, svalové,…), podporuje hojení ran, jizev a má protizánětlivé účinky. Záření je bezbolestné a velmi rychlé. Léčba je vhodná jak pro akutní případy (úrazy, pooperační hojení, bolesti, opary,…), tak pro chronické a dlouhodobé problémy (hojení starých jizev, regenerace kloubů,…).
 • Elektrostimulace
  Používáme Rebox – přístroj, který nám pomůže najít nemocné místo a zároveň i léčí. Je efektivní při léčbě akutní i chronické bolesti pohybového systému, ale i u neurologických onemocnění.

Psychosomatické přístupy

Tyto metody hledají propojení mezi tělesnými potížemi a duší. S klientem společně pátráme po události, která může být příčinou „zamrznutí“ v určité době a souviset se současným oslabením.
KONTAKT

AltheaPrague, s. r. o.
Krkonošská 5
120 00 Praha 2
tel.: +420 725 762 937
e-mail: zc.eugarpaehtla@ecpecer

 

Mapa webu
 

© AltheaPrague, s. r. o., 2011+